Ulupınar

Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı Ulupınar’a, Tekirova’dan Kumluca istikametine devam ederek ulaşılıyor. Çıralı sapağına gelmeden 3 km. önce, ana yoldan Uludere yönüne doğru dönüldüğünde, çam ağaçlarıyla dolu saklı bir cennet ziyaretçilerini bekliyor.

Bölgeye adını veren ve bereket getiren berrak ve buz gibi kaynak suyu, yöre halkının içilebilir temiz su ihtiyacını karşılıyor.

Yılın dört mevsimi ziyaret edilebilen Ulupınar, özellikle hafta sonları, kent sakinlerinin şehrin boğucu kalabalığından ve gürültüsünden uzaklaşarak dinlenmek ve enerji depolamak için tercih ettikleri güzergahlardan biri oluyor.

Bir tabiat harikası olan Ulupınar, eşsiz güzellikleriyle göz kamaştırıyor. Asırlık çam ve çınar ağaçlarıyla kaplı yemyeşil doğası, oksijen bakımından zengin zindelik veren havası, etkileyici doğal oluşumları ile misafirlerini cezbeden bölgede, birçok aktivite imkanı bulunuyor. 

Ulupınar- Çıralı arasındaki, yol boyunca ufak şelalelere, travertenlere, yosun kaplı kayalara rastlanan parkur, doğa yürüyüşçülerinin en sevdiği rotalardan. Bölgede şelale ve derelerin üzerine kurulmuş konforlu restoranlarda, şırıl şırıl akan suyun sesini dinlerken, nefis manzaranın ve huzurlu atmosferin tadını çıkarabilirsiniz. Başta alabalık olmak üzere, Akdeniz Mutfağının tüm güzelliklerini deneyimleyebilirsiniz. Öğle ve akşam yemeklerinin yanı sıra zengin kahvaltı seçenekleri de sunan restoranların çoğu, aynı zamanda balık çiftliği olarak da hizmet veriyor. İsteyenler, kendilerine kiralanan oltalarla, yemek istedikleri balıkları kendileri tutabiliyor.