Tünektepe Teleferik

Ziyaretçilerini, Antalya’nın büyüleyici manzarasını izleyebilecekleri en iyi seyir noktası olan ve Antalya’nın simgelerinden biri sayılan 605 rakımlı Tünektepe’ye çıkaran teleferik, konuklarına eşsiz bir panoramik deneyim yaşatıyor. 

Antalya’nın Konyaaltı İlçesi Sarısu Mevkii’nde yer alan Tünektepe Teleferik, 2017 yılından bu yana, pazartesi günleri hariç haftanın her günü hizmet veriyor. Her biri en fazla sekiz kişiyi taşıyan toplam 36 vagondan oluşan 1.706 metrelik hattaki teleferik, sürekli dönüş yaparak, saatte 1.200 kişiyi, Sarısu Mesire Alanı’ndan Tünektepe’ye ulaştırabiliyor. 8,5 dakika süren keyifli yolculuk sırasında, mavi ve yeşilin kucaklaştığı Antalya’yı ve Kemer Yolu’nu izleyerek, yamaca ulaşılıyor.

Yukarıda ise konuklarını temiz dağ havasının yanı sıra muhteşem bir görsellik bekliyor. Bir yanda tüm Antalya’nın gözler önüne serildiği, göz alıcı şehir manzarası, diğer yanda Sıçan Adası, uçsuz bucaksız masmavi deniz, ormanlarla ve dağlarla kaplı Kemer Yolu’nu izlemeye doyum olmuyor. En tepede, günün farklı saatlerinde değişen ışığa bağlı olarak, değişik fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. Manzarayı daha net izlemek için, gökyüzünün açık ve bulutsuz olduğu günleri tercih etmeniz öneriliyor.

Zirvede, misafirlerin keyifle vakit geçirmesi için her türlü detayın düşünüldüğü, Tünektepe Sosyal Tesisleri hizmet veriyor. Tesislerde, nefes kesen manzara eşliğinde, içeceğinizi yudumlayabilir, zengin menüde yer alan lezzetleri tadabilirsiniz. Tesisin etrafına yerleştirilen dürbünlerle, Antalya’yı seyredebilir, hediyelik eşya standından hatıralıklar satın alabilir, günün anısına özel fotoğraflar çektirebilirsiniz.