Tek Sarnıç Kent Parkı

Kepez’de 2018 yılında açılan ve adını içinde bulunan tarihi sarnıçtan alan, çam ağaçlarıyla kaplı Tek Sarnıç Kent Parkı, 70.000 metrekarelik geniş alanıyla, kent sakinlerine doğayla iç içe olma ve huzurlu saatler geçirme şansı veriyor. Dev masal kahramanlarının yer aldığı park, her gün yüzlerce kişiyi ağırlıyor.

Ziyaretçileri, parkın giriş kapısındaki 14 metrelik Gulliver Heykeli karşılıyor. Shrek, Transformers, Örümcek Adam, Batman, Hulk, Demir Adam, Karlar Kraliçesi, Buz Devri, Pocohontas, Pepe ve Şila, Ece ile Efe, Sincap Alvin, Ayı Kardeş, Minyonlar ile Kung-Fu Panda gibi sevilen çizgi film karakterleri, çocukların fazlasıyla ilgisini çekerken, parkta saatlerce hiç sıkılmadan neşeyle oynamalarını sağlıyor. 

Açıldığı günden bu yana Antalya’nın cazibe merkezleri arasına giren Tek Sarnıç Kent Parkı, çocuklar kadar büyüklerinde keyifle vakit geçirebileceği imkanlar sunuyor. Ferah yeşil alan düzenlemeleri, serbest piknik alanları, bisiklet ve yürüyüş yolları, basketbol sahası, fitness, botanik park, restoran, büfe, dükkanlar ve dinlenme alanlarıyla birçok aktivite yapılabilen park, önemli bir sosyal buluşma alanı olarak görülüyor.