Kepez Kent Ormanı

Elverişli konumuyla Antalya’nın neredeyse tamamını, masmavi deniz, görkemli Beydağları ve muhteşem bir şehir manzarası eşliğinde gözler önüne seren Kepez Kent Ormanı, ziyaretçilerine aynı anda birçok aktiviteyi gerçekleştirme fırsatı sunuyor.
 
Olağanüstü manzarası ve yemyeşil tabiatı ile Antalyalılar kadar yerli ve yabancı turistlerin de ilgisini çeken orman, her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor.
 
Kepez Kent Ormanı sınırları içerisinde yer alan şelale ve hemen yanındaki şehir dışına çıkan ziyaretçileri selamlayan Türkiye’nin en büyük ikinci Atatürk maskı, sadece Kepez ilçesinin değil Antalya’nın da en önemli sembollerinden biri olarak, parkta en çok ilgi çeken noktalar arasında bulunuyor.
 
 Kepez Kent Ormanı içerisinde, her yaştan misafirin eğlenceli vakit geçirebileceği etkinlikler yapılabiliyor. Çok geniş bir alana yayılan orman içerisinde, Antalya’yı kuşbakışı izleme imkanı veren seyir terasları, piknik yapılabilen mesire alanları, konforlu dinlenme alanları, spor alanları, çocuklar için oyun alanları, bisiklet ve gezinti yolları, adrenalini yüksek saatler yaşayabileceğiniz macera ormanı, çeşitli kültürel ve sanatsal etkinliklerin yapıldığı konser, sergi ve tiyatro alanları gibi bölümler yer alıyor. Ormanda, ziyaretçilerin güne güzel bir mola vererek yeme içme ihtiyaçlarını giderilebilecekleri kır lokantaları ve kır kahveleri de bulunuyor.
 
Rutin şehir hayatından sıkılarak yenilenmek ve enerji depolamak isteyenler için harikulade bir cazibe merkezi olan Kepez Kent Ormanı, şehrin karmaşasından ve gürültüsünden uzaklaşarak doğa ile baş başa kalabileceğiniz, tertemiz bir hava eşliğinde yeşillikler arasında, huzurlu ve keyifli saatler geçirebileceğiniz mükemmel bir adres oluyor.