Kekova Tekne Turları

Kaş ve Demre ilçeleri arasında yer alan Kekova, Akdeniz’in en temiz denizlerinden birine sahip. Bölge, akvaryum niteliğindeki berrak ve masmavi denizinin yanı sıra, tarihi ve doğal güzellikleri ile her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ilgisini çekiyor.

Hem su altında hem su üstündeki olağanüstü güzellikleriyle ünlü Kekova Bölgesi, Kekova, Üçağız, Batıkşehir, Simena, Kaleköy, Akvaryum Koyu ve Tersane Koyu’nu içine alıyor. Tarih ve doğanın iç içe geçtiği bölge, Likya, Roma ve Bizans Dönemi’ne ait kalıntılar barındırıyor.

Kekova’ya, Demre Çayağazı ve Kaş merkezden kalkan günübirlik veya özel tekne turları düzenleniyor. Hem yerli hem yabancı turistlerin yoğun ilgisini gösterdiği turlarla, iki liman kenti arasındaki doğal ve tarihi güzelliklere, yakından tanıklık edebilirsiniz. 

Tekne turları ile birçoğuna karayolu ile ulaşımın mümkün olmadığı irili ufaklı sayısız koyun tertemiz, dingin sularında özgürce yüzebilirsiniz. Diğer yandan rota üzerindeki gizemli mağaraları, antik kalıntıları ve geçirdiği depremle suların altında kalmış olan, koruma altındaki meşhur Batık Şehri yakından görebilirsiniz.

Siz de Antalya’yı ziyaretinizde, bölgenin sahip olduğu potansiyeli ve muazzam zenginliği tüm detaylarıyla keşfetmek ve nefes kesen manzaralarla karşılaşarak unutulmaz bir deneyim yaşamak için, gezi planlarınıza mutlaka Kekova Tekne Turları’nı dahil edin.