Kalkan Şehir Turu

Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı Kalkan, tarihi ve doğal güzellikleri bir arada barındıran, eşsiz kumsallara sahip, bakirliğini yitirmemiş tipik bir Akdeniz kasabası.

Eski adı Kalamaki olan belde, Likya medeniyetlerinden izler taşıyan antik kentlere ve dünyaca ünlü kumsallara yakınlığıyla, turistlerin yoğun ilgi gösterdiği bir destinasyon.  

Ülkemizde, özellikle İngilizlerin yerleşim için tercih ettiği Kalkan, otel ve pansiyonları dışında, son yıllarda öne çıkan villa turizmi ile de dikkat çekiyor. 

Dünyanın en büyük kumsallarından olan Patara Plajı’na ev sahipliği yapan Kalkan’ı ziyaretinizde, birçok aktivite yapmanız mümkün. Beldenin tarihsel dokusunu keşfe çıkabilir, gürültü ve karmaşadan uzak sakin sokaklarında, keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz. Kasabanın iskelesinde yer alan balık lokantalarında farklı lezzetler tadabilir, gece mekanlarında, canlı müzik eşliğinde hoş saatler geçirebilirsiniz. Heyecan dolu dakikalar yaşamak isteyenler, Kaş’taki Asas Dağı’nın eteklerinde yer alan, 650 metre yükseklikte pistte yapılan yamaç paraşütü etkinliğine katılarak, Kalkan ve Kaş’ın eşsiz güzelliğini, kuş bakışı izleme şansı bulabilir. 

Kalkan Marina’dan hareket ederek, Kaputaş, Patara, Kaş ve Kekova’ya giden günübirlik turlarla, çevredeki koyları keşfetmek, bir diğer alternatif olacaktır.