EXP0 Antalya Sergi Alanı

EXPO Antalya Sergi Alanı, Antalya’nın merkez ilçelerinden Aksu’da yer almaktadır. Antalya Havalimanı’na 11 km. Antalya Otogar’a yaklaşık 24 km. şehir merkezine ise 17 km. mesafededir. 

Olimpiyatlar ve Dünya Kupası’nın ardından en büyük organizasyon kabul edilen Dünya Botanik EXPO’su, 160 yıllık EXPO tarihinde, Türkiye’de ilk kez Antalya’da düzenlenmiştir. 2016 yılında, ‘Gelecek Nesiller için Yeşil Bir Dünya’ felsefesi ve ‘Çiçek ve Çocuk’ temasıyla düzenlenen etkinliğe, 50’den fazla ülke, katılım sağlamıştır. EXPO 2016, Elton John, Maroon 5, Simply Red, Status Quo, Deep Purple, Enriquie Iglesias, Ricky Martin gibi seçkin dünya starlarını ağırlarken, fuar süresince düzenlenen sayısız etkinlik sayesinde, kültür, sanat ve eğlenceyi aynı çatı altında buluşturarak, Antalya ve Türkiye’nin uluslararası alanda tanıtımına, büyük katkı sağlamıştır.

EXPO Antalya Sergi Alanı’nda, günümüzde de çeşitli festivaller, fuarlar, sanatsal, kültürel ve sportif aktiviteler düzenlenmeye devam etmektedir.

Özel araçlarınız haricinde, hafif raylı sistem ile şehir merkezinden kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz EXPO Antalya Sergi Alanı, 1121 hektarlık alanıyla hizmet veren, mimarlık harikası gösterişli kulesi, muazzam büyüklükteki havuzu, yemyeşil bahçeleri ve ferah alanlarıyla, ziyaretçilerine çok keyifli bir gezinti imkanı sunmaktadır.