Dokumapark Orman Kütüphanesi

Orman Kütüphanesi, Kepez ilçesinin kültür ve sanat adası olarak nitelendirilen Dokumapark’ta yer alıyor. 1500 metrekare alan içerisine kurulu kütüphane, rengarenk ahşap evler ve hobbit evinin bulunduğu özgün ve orijinal konsepti ile ziyaretçilerinin büyük beğenisini kazanıyor.
 
Kitap kurtlarını ve doğa tutkunlarını, ferah açık hava okuma alanları, doğal ağaçlardan mamul edilen açık hava kitaplıkları ve şık aydınlatmasıyla masalsı bir ortamın beklediği Dokumapark Orman Kütüphanesi, edebiyat ve tabiatı aynı potada harmanlayarak, kitapseverlere bambaşka bir okuma deneyimi yaşatıyor.
 
Yedi adet masal evi ve bir adet hobbit evinin bulunduğu Dokumapark Orman Kütüphanesi’nde okuyucular, sessizlik ve sakinliğin ortasında, doğa ile bütünleştiklerini hissedip, sadece kuşların ve tabiatın sesini dinleyerek, kitaplarıyla baş başa kalabiliyor.
 
Şehrin en işlek semtlerinden birinde olmasına rağmen ziyaretçilerine şehirden uzaktaymış hissini yaşatan yemyeşil doğası ve benzersiz atmosferi ile açıldığı ilk günden itibaren yoğun bir ilgi ile karşı karşıya kalan Dokumapark Orman Kütüphanesi, tabiatın kucağında kitaplarla geçirilecek keyifli, huzurlu ve unutulmaz saatler için misafirlerini bekliyor.