Çukurbağ Yarımadası

Kaş ilçe merkezine 4 km. mesafede bulunan Çukurbağ Yarımadası, ilçenin güneybatı yönünde, Akdeniz’e doğru uzanıyor. Yaklaşık 5 km. uzunluğundaki yarımadanın genişliği, İnceboğaz’da 100 metreye kadar daralıyor.

2018 yılında ‘Doğal Sit Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı’ ilan edilen yarımada, gözlerden uzakta, huzurlu ve sessiz bir tatil düşleyenlerin, arınmak ve yenilenmek isteyenlerin adresi. 

Lüks yatların mutlaka rotalarında yer verdiği, bakir doğası ve eşsiz güzellikleriyle misafirlerini cezbeden Çukurbağ Yarımadası’nda, hoşça vakit geçirmek için çeşitli alternatifler bulunuyor.

Kaş’ın masmavi, buz gibi sularında serinlemek isteyenler için, yarımadadaki İnceboğaz Plajı, Hidayet Koyu Plajı ve Belediye Halk Plajı mükemmel seçenekler. Dalış için elverişli olan yarımada, doğa yürüyüşleri için de ideal. Çukurbağ’ın girişinde bulunan Antiphellos Antik Tiyatrosu, eşsiz Kaş ve Meis manzarasıyla, günümüze kadar ulaşmış kalıntılardan sadece biri. Bölgede bulunan butik oteller ve pansiyonlar ise, konforlu bir konaklama deneyimi sunuyor. Harikulade manzaraya karşı keyifle yemek yemek ve içeceğinizi yudumlamak, Çukurbağ’ın tadını çıkarmanın bir diğer yolu.