Atatürk Parkı

Konyaaltı Caddesi’nde yer alan Atatürk Parkı, Antalya’nın en güzel manzaralarını izleyebileceğiniz muhteşem konumuyla dikkat çekiyor. Halk arasında, bir zamanlar parktaki gölette yaşayan kuğular nedeniyle ‘Kuğulu Park’ olarak da bilinen park, kolayca erişilebilen merkezi lokasyonuyla, şehir sakinlerinin en sevdiği keyif ve mola duraklarından biri oluyor.

Yeşil ve mavinin ahenkle harmanlandığı muhteşem bir görsel şölen sunan Atatürk Parkı, ziyaretçilerini Beydağları’nın heybetinin ve Antalya Körfezi’nin uçsuz bucaksız göz alıcı maviliğinin hakim olduğu, enfes bir manzarayla baş başa bırakıyor.  

Günün her saati cıvıl cıvıl ve hareketli olan parkta yer alan elverişli parkurlar, yürüyüş, koşu, bisiklet gibi sportif faaliyetler için en ideal ortamları sunuyor. Parkta bolca rastlayabileceğiniz dinlenme alanları ise misafirlerine doğayla iç içe olma, huzurlu ve keyifli anlar yaşama fırsatı veriyor.

Atatürk Parkı, harikulade görselliğinin, yemyeşil ağaçlarla, rengarenk çiçeklerle kaplı eşsiz tabiatının yanı sıra falezlerin üzerine konumlanan deniz manzaralı restoran, bistro ve kafeleriyle de oldukça popüler. Kaliteli hizmetleri, konforlu ve şık dekorasyonları ile ön plana çıkan mekanlar, konuklarına Akdeniz’in tüm güzelliklerini yaşatarak, sabah kahvaltıları, öğle ve akşam yemeklerinde sıkça tercih ediliyor. 

Akdeniz’de olmanın tüm ayrıcalıklarını hissedebileceğiniz Atatürk Parkı, Antalya’yı ziyaretinizde mutlaka gezi planlarınıza dahil etmeniz gereken rotalardan biri oluyor.