Atatürk Kültür Parkı

Muratpaşa ilçesinde bulunan Atatürk Kültür Parkı, Konyaaltı Sahili’nin üst kesiminde, falezlerin üzerinde yer alan geniş ve ferah alanıyla, Antalyalılar için ayrıcalıklı bir konumda bulunuyor. Özellikle hafta sonları ziyaretçi akınına uğrayan park, Antalyalılara, şehrin stresinden ve gürültüsünden uzaklaşarak nefes alabildikleri bir ortam sunuyor.

Şehir merkezinin içerisinde, kentin en büyük oksijen kaynaklarından biri olan park, ziyaretçilerini yeşil ve mavinin kucaklaştığı harikulade manzaralarla baş başa bırakan muhteşem bir atmosfere sahip.  

Yemyeşil bir alan içerisine kurulu olan Atatürk Kültür Parkı, yeşilin her tonunu görebileceğiniz zengin bir bitki örtüsüyle kaplı. Oldukça büyük bir arazi üzerinde yer alan parkın içerisindeki konforlu yürüyüş yolları sayesinde, geziniz esnasında doğanın tüm enerjisini hissederek, huzurlu anlar yaşayabilirsiniz. 

Her yaştan ziyaretçinin hoşça vakit geçirebileceği parkta, bir günü dolu dolu değerlendirmek için pek çok alternatif bulunuyor. Gün boyunca hareketliliği dinmeyen parkta, yürüyüş, koşu, bisiklet, yoga, jimnastik gibi aktiviteler yapılabiliyor. Ayrıca çocukların sıkılmadan vakit geçirebileceği oyun alanları ve uçurtma uçurabilecekleri alanlar bulunuyor. Parkın birçok yerinde bulunan seyir noktalarından ve dinlenme alanlarından, olağanüstü maviliğiyle insanı büyüleyen Akdeniz’i doyasıya seyretmek mümkün. Parkta güzel bir yürüyüş yaptıktan sonra enfes manzaralar eşliğinde güne keyifli bir mola verebileceğiniz, her bütçeye uygun hizmet veren restoran, kafe ve çay bahçeleri de mevcut.  

Antalya’nın doğal güzelliklerine hayran kalmanızı sağlayan yerlerin başında gelen Atatürk Kültür Parkı, içerisinde yer alan Atatürk Kültür Merkezi, Cam Piramit, Doğan Hızlan Kütüphanesi gibi mekanlarla da yıl boyunca, kültür ve sanat açısından kentin hafızasında önemli bir yer edinen etkinliklere, fuar, festival gibi organizasyonlara ev sahipliği yapıyor.