Geyikbayırı Kamp Alanı

 Konyaaltı İlçesi’ne bağlı Geyikbayırı, Antalya’nın merkezine yaklaşık 26 km. mesafede bulunuyor.  Şehir merkezine yakınlığı, coğrafi yapısı, doğal güzellikleri ve parkur sayısının zenginliği ile meşhur olan bölge, tatilcilerin olduğu kadar, doğa ve spor tutkunlarının da gözdesi durumunda.

 Birçok kamp alanına ev sahipliği yapan Geyikbayırı, Avrupa ve dünyada en önemli tırmanış merkezleri arasında gösteriliyor ve 1300 tırmanış rotasıyla, Türkiye’nin en büyük kaya tırmanış bölgesi olma özelliğini taşıyor. Geyikbayırı’nda, farklı eğim ve zorluklardaki parkurlar, her seviyedeki kaya tırmanışçısına kendi limitlerini test etme imkanı verirken, bölgeye her yıl, sıra dışı deneyimler yaşamak isteyen adrenalin meraklıları akın ediyor.

 Yemyeşil doğası, ferah atmosferi, temiz havası ve eşsiz manzaralarıyla dikkat çeken Geyikbayırı’nda bulunan konforlu ve donanımlı tesislerden faydalanabileceğiniz gibi, kendi çadırınızı kurarak da bölgede kamp yapabilirsiniz. Kusursuz doğal güzelliği ile ziyaretçilerini kendisine hayran bırakan alanda, dinginliğin ve gözlerden uzak kalmanın tadını çıkarırken, eşsiz gün batımlarına şahit olabilirsiniz.

 Bölge, enfes doğasının yanı sıra tarihi zenginlikleriyle de göz dolduruyor. Likya Yolu’na yakın bir konumda bulunan Geyikbayırı Kamp Alanı’nı ziyaretinizde, Likya kenti Trebenna’yı da keşfedebilirsiniz. İlginç coğrafi oluşumları ile dikkat çeken Geyikbayırı Mağarası da gezinize renk katacak bir diğer seçenek olabilir.