Demre Andriake Kamp Alanı

Likya Uygarlığı’nın Myra Antik Kenti içerisinde, Andriake Antik Limanı yanında konumlanan Andriake Kamp Alanı, Antalya şehir merkezine yaklaşık 2,5 saat uzaklıkta, Demre ilçe merkezinin 5 km. güneybatısında bulunuyor. 

Karavan ve kampçılara, doğayla baş başa konaklama fırsatı veren alanın yanında uzanan nehir, Akdeniz’in masmavi berrak sularıyla buluşuyor. Muhteşem kumsalı, ağaçlarla ve çiçeklerle çevrili huzurlu doğasıyla ‘Küçük Cennet’ olarak adlandırılan kamp yerinde, sabah kuş cıvıltılarıyla uyanmak, gün boyunca sessizliğin ve dinginliğin ortasında dinlenerek keyifli saatler geçirmek, akşamları ise renkli gün batımlarına şahit olmak mümkün.

Konforlu ve ferah bir atmosfere sahip kamp alanında; yiyecek içecek, internet, elektrik, sıcak su, duş, çamaşırhane gibi temel ihtiyaçlarınızı karşılamanız için birçok imkan sunuluyor.

Andriake Kamp Alanı; Andriake Antik Limanı ile Müzesine ve Demre Kuş Cenneti gibi tarihi yapılara yakınlığı ile de kültür gezilerini sevenlerin adresi olmaya devam ediyor.  Ayrıca Myra Antik Kenti’ni keşif, St. Nicholas Kilisesi’ni ziyaret, Likya Yolu’nda yürüyüş, Batık Şehir’e tekne turu gibi aktivitelerin yanı sıra kamp alanında yüzme, dalış, balıkçılık, bisiklet gibi faaliyetlerle, tatilinizi zenginleştirebilirsiniz.