Çıralı

Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı Çıralı; Olympos Beydağları Milli Parkı sınırları içinde, Antalya şehir merkezine yaklaşık 83 km. mesafede yer alıyor. Çıralı’nın Olympos Bölgesi ile paylaştığı bu 3,5 kilometrelik harikulade sahil, aynı zamanda koruma altındaki Caretta Caretta’ların Akdeniz sahillerindeki en önemli üreme alanlarından. İki ucu kayalıklarla sınırlanan, 50- 100 metre genişliğinde, ince taneli kumlara sahip Çıralı, dünyanın en iyi 30 plajı arasında gösteriliyor. 

Barındırdığı çok sayıda hayvan ve bitki türü ile doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleri, bölgenin önemini artırıyor. Yeşilin ve mavinin en güzel tonlarına ev sahipliği yapan Çıralı Plajı, bölgede kamp yapabileceğiniz en ideal alanlar arasında yer alıyor. Ağaç evler, çadır ve karavan opsiyonları ile konaklama yapmanın mümkün olduğu bölgede, kamp için faydalanabileceğiniz birçok tesis bulunuyor.

Akdeniz’de olmanın tüm güzelliklerini fark edeceğiniz Çıralı’da, konforlu ve doğayla iç içe bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Çıralı’nın göz alıcı genişlikteki kumsalında güneşlenebilir, tertemiz sularında yüzebilir, mis kokulu portakal ağaçlarının altında kitap okuyabilir, müzik dinleyebilir, hamak keyfi yapabilirsiniz. 

Bugüne kadar bozulmadan kalabilen eşsiz doğasıyla, Antalya’nın en nadide tatil beldelerinden biri olan Çıralı’nın çevresinde, gezi planlarınıza dahil edebileceğiniz birçok önemli rota bulunuyor. Kemer, Çamyuva, Phaselis, Ulupınar, Olympos Antik Kenti ve Yanartaş’ı ziyaret etmeden bölgeden ayrılmayın!