Sarnıç Tepesi Hayvanat Bahçesi

2006 yılında kurulan Sarnıç Tepesi Hayvanat Bahçesi, Kumluca’da yer alıyor. Antalya’nın batısındaki en kapsamlı hayvanat bahçesi olan mekan, çocuklar başta olmak üzere her yaştan ziyaretçinin ilgisini çekiyor.

Ruminant (ot yiyen) tarzdaki hayvanlara ev sahipliği yapan ve gün geçtikçe hayvan çeşitliliğini arttıran parkta, 50’ye yakın kanatlı ve memeli türlerinde, yaklaşık 600’ü aşkın hayvan barınıyor. Afrika yeleli koyunu, kızıl geyik, siyah kuğu, ceylan gibi daha nice canlıyı, doğal ortamlarında görerek daha yakından tanımak mümkün.

Parkın çevresindeki yürüyüş yolları, konukların daha rahat bir gezi deneyimi yaşaması için parke taşlarla döşenmiş. Şehrin gürültüsünden uzakta, huzurlu saatler geçirebileceğiniz Sarnıç Tepesi Hayvanat Bahçesi, muhteşem manzarası ve yemyeşil tabiatı ile ziyaretçilerinde hayranlık uyandırıyor. 

Merkezi konumuyla kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz Sarnıç Tepesi Hayvanat Bahçesi, değişik hayvan türlerini görmek, çocuklarına hayvan sevgisini ve canlıları koruma bilincini aşılamak, yeşillikler içerisinde piknik yapmak, ailece kaliteli zaman geçirmek isteyenlerin tercihi oluyor.