Sahil Antalya Yaşam Parkı

Sahil Antalya Yaşam Parkı, Konyaaltı Caddesi Müze Kavşağı Varyant bölgesinden Boğaçayı’na kadar uzanan 1.000.000 metrekare alanı ve 7 km’lik enfes güzellikteki sahil şeridi ile sahil yaşamının en çarpıcı örneklerinden birini oluşturuyor.

350.000 m2’lik yeşil alana sahip olan ve çevreci bir anlayışla tasarlanan park, ‘Antalya’nın İncisi’ olarak tabir edilen, dünyanın en güzel sahillerinden birine sahip Konyaaltı’nın sahil şeridi boyunca sıralanan yürüyüş ve bisiklet yolları, basketbol sahaları, tenis kortları, açık alan spor aletleri, kaykay – paten parkı, çocuk oyun alanları, amfi tiyatro, oturma alanları, restoran ve kafeleri ile kentin en önemli aktivite ve sosyalleşme alanlarından.

Yeşil ve maviyi buluşturan muhteşem atmosferiyle ziyaretçilerini doğayla bütünleştiren, denizle sınırsızca iç içe olma fırsatı verirken, etkileyici manzaralarla baş başa bırakan park, gün boyunca canlılığı ve hareketliliği ile dikkat çekiyor. 

Sahil Antalya Yaşam Parkı’nda, 50’nin üzerinde yiyecek, içecek ve alışveriş işletmesi yer alırken, 30’dan fazla temiz ve nezih plaj bulunuyor. Parkta, yılın her dönemi düzenlenen eğlenceler, konserler, gösterimler, sanatsal ve sportif faaliyetlerle, her yaştan insan bir araya gelerek, keyifle zaman geçiriyor. 

Sahil Antalya Yaşam Parkı, sunduğu imkanlarla kent sakinlerinin yanı sıra yerli ve yabancı turistlerin de ilgi odağı olurken, dört mevsim boyunca şehrin içinde şehirden uzakta bir kaçış noktası olarak, Antalya’nın ayrıcalıklarla dolu eşsiz bir kent olduğunu gözler önüne seriyor.