Hip-Notics Cable Park

Manavgat sınırında yer alan Hip-Notics Cable Park, Serik ilçesine 12 km. Antalya Havalimanı’na 40 km. mesafede bulunuyor. Türkiye’nin ilk Cable-Ski Parkı, 200 dönümlük arazi üzerinde, 90 dönümlük 3 ayrı göletten meydana geliyor.

Hip-Notics Cable Park’taki yaklaşık 170 cm. derinliğindeki 3 gölet, Toroslar’dan doğarak Akdeniz’e dökülen sularla sürekli besleniyor ve bu şekilde suların doğal yollarla devirdaim sağlanıyor. Göletlerin her birinde, suyun üstüne çekilen kabloların yardımıyla su kayağı yapılıyor. Her göletteki kablolar, farklı hız seviyelerine sahip ve farklı engeller barındırıyor. 6 direkli L1 Göleti’nde, daha çok su kayağı yapılıyor. Ana gölet olan L2’nin, 540 metrelik bir parkuru ve 5 direği mevcut. L3 Göleti, wake skate yapmak isteyenler ve boardcular için 2 adet kolay başlangıç sisteminden oluşuyor. 

Adrenalin tutkunlarının akın ettiği parkta, yılın her ayı Wake-Board yapılıyor. Wake Skate, Mono Ski, Knee-Board, Disk-Ski, Jump-Ski, trambolin, pingpong, basketbol, plaj voleybolu gibi aktivitelerin olduğu komplekste, konaklama imkanı mevcut. Gölün yanı başındaki lüks odalarda veya yaklaşık 1 km. mesafedeki bungalovlarda kalarak, parktaki atmosferin tadını daha uzun süreler çıkarabilirsiniz.

Sınırlarınızı zorlayarak kendinizi yeniden keşfedeceğiniz HipNotics Cable Park’ta, eğlence ve enerji dolu şahane bir gün sizleri bekliyor. Su kayağından ve diğer etkinliklerden arta kalan zamanlarda, gölün ortasındaki dinlenme alanlarında soluklanabilir ve içeceğinizi keyifle yudumlarken diğer sporcuların performanslarını zevkle izleyebilirsiniz.