HayatPark

 Konyaaltı’nın kalbinde konumlanan HayatPark, ilçeye bağlı Öğretmenevleri Mahallesi’nde yer alıyor. 2020 yılında, internet üzerinden yapılan bir anket sonucunda, adı Antalya halkının tercihleriyle adı belirlenen park, açıldığı günden bu yana, Konyaaltı sakinleri başta olmak üzere tüm Antalyalılar tarafından, şehrin içerisinde şehirden uzakta bir kaçış noktası olarak yoğun ilgi görüyor. 

 Yemyeşil bir alana kurulu, 117 dönümlük geniş ve ferah arazisiyle göz dolduran HayatPark, güzelliği ile herkesin beğenisini kazanırken, özellikle hafta sonlarında tabiat ile baş başa kalmak isteyenler tarafından sıkça tercih ediliyor.  

 Bir mesire alanı olarak hizmet verecek şekilde, doğaya zarar vermeden büyük bir titizlikle tasarlanan ve Antalya’ya yeni bir soluk getiren park, yeşil alanları ve peyzaj düzenlemeleri ile ziyaretçilerine görsel bir şölen sunuyor.

 Zaman zaman kutlamaların, kültür, sanat ve spor etkinliklerinin gerçekleştirildiği HayatPark’ın içerisinde, koşu ve gezinti yolları, restoran, kafe, spor, dinlenme ve çocuk oyun alanları gibi her yaştan ziyaretçinin hiç sıkılmadan kaliteli zaman geçireceği alanlar bulunuyor. Parkta yer alan tenis kortlarından, amatör tenisçilerin yanı sıra profesyonel sporcular da antrenmanlar yapmak için faydalanabiliyor. 

 Konuklarına doğa ile iç içe huzurlu ve dingin saatler vadeden HayatPark, kentin cazibe merkezlerinden biri olarak, misafirlerine şehrin karmaşa ve gürültüsünden uzaklaşma, stressiz ve sakin bir ortamda keyif dolu anlar yaşama fırsatı veriyor.