DinoPark

Ziyaretçilerini yüz elli milyon yıl öncesine davet eden DinoPark, Kemer ilçesine bağlı Göynük’te yer alıyor. Mekan, Antalya şehir merkezine yaklaşık 36 km. Kemer’e ise 9 km. mesafede bulunuyor.
 
Akdeniz’in eşsiz tabiatı içerisinde, 30 dönümlük arazi üzerine kurulu park, fıstık ve kızılçam ormanlarıyla kaplı huzur veren yemyeşil bir doğaya sahip. 
 
Misafirlerini tarih öncesi çağlara götüren DinoPark’ta, günümüzden milyonlarca yıl önce nesli tükenmiş dinozorların, gerçeğine uygun birebir boyutlarda üretilen ve adeta canlıymış gibi hareket eden maketleri bulunuyor. Dinozorların doğal seslerini çıkarabilen, bakışları ve nefesleriyle yaşıyor oldukları hissini veren maketler hem çocukları hem yetişkinleri etkilemeyi ve şaşırtmayı başarıyor. Filmlerden ve belgesellerden tanıdığımız bu dev canlıları, dokunma mesafesinde ziyaret etmek, ziyaretçilerine hafızalarında unutulmaz izler bırakan, ürpertici bir deneyim yaşatıyor.
Macera dolu anların sizleri beklediği, çocuklar kadar yetişkinlerin de kendilerine yönelik etkinlikler yapabileceği DinoPark, gezi parkuru, planetaryum, 7D sinema, fosil havuzu, tırmanma duvarı, Dino-Vivor, çarpışan botlar, havuz oyunları, çocuk atölyesi, mini hayvanat bahçesi ve trambolin gibi gün boyunca vakit geçirmekten keyif alacağınız, adrenalin seviyenizi yükseltecek birçok aktivite seçeneğine sahip. 
 
Parkın geniş ve ferah alanında, kır düğünü, doğum günü kutlamaları, toplu iş yemeği ve barbekü partisi gibi organizasyonlar da yapılıyor. Hafta sonu zengin bir menü eşliğinde düzenlenen ‘Pazar Brunch’ı ile yeşillikler arasında, doğayla baş başa kalarak enerji toplamak da mümkün.