Antalya Aquarium

2012 yılında kapılarını açan ve bugün Antalya’nın en canlı cazibe merkezlerinden biri olarak kabul edilen Antalya Aquarium, Konyaaltı’nda yer alıyor. 30.000 dönümlük bir arazide kurulu, 15.000 metre kapalı alanı olan ve 40 tematik akvaryumdan oluşan bir kompleks niteliğindeki merkezde, 3 metrelik genişliği ve 131 metrelik uzunluğu ile dünyanın en büyük tünel akvaryumu da ziyaretçilerini bekliyor. Akvaryumun toplam su kapasitesi ise 7,5 milyon litreyi geçiyor.

Hayal gücünüzü sonuna kadar zorlayacak akvaryum gezisi sırasında, dünya denizleri ve okyanuslarına tematik yolculuklar yapmak mümkün. Atlantik, Pasifik ve Hint Okyanusu ile Kızıldeniz, Antalya ve çevresindeki su yaşamı, dünyanın ünlü nehirlerinden canlılar, bitki akvaryumu, tropik resif gibi özel bölümler, ziyaretçilerini gizemli ve şaşırtıcı bir dünyaya sürüklüyor. Köpekbalıkları, dev mürenler, ahtapotlar, denizatları, palyaço balıkları, canlı mercanlar, denizaltının ürkütücü olduğu kadar renkli ve şaşırtıcı dünyasını gözler önüne seriyor. Akvaryumun içerisindeki gerçek boyutlarda bulunan gemi ve uçak batığı, ortama esrarengiz ve gizemli bir hava katıyor.  

Okul gruplarının düzenli ziyaretleriyle şenlenen Antalya Aquarium, aynı zamanda bünyesinde gerçekleşen sergilerle, resim yarışmaları ve müzik dinletileri ile çocukların sanatsal ve kültürel açıdan gelişimlerine katkıda bulunarak, eğlence ve eğitimi aynı çatı altında buluşturuyor.   

Ayrıca komplekste yapabileceğiniz başka birçok aktivite bulunuyor. Snow World & Ice Museum’da, kartopu ve kızak keyfi yapabilir, buzdan heykelleri, igloları gezebilirsiniz. WildPark’ta yapacağınız tropikal yolculukta, dünyanın en zehirli ve vahşi türlerini yakından tanıyabilirsiniz. Oceanride XD Cinema aktiviteleri ile maceralı ve eğlenceli anlar geçirebilirsiniz. Size bambaşka bir alemin kapılarını aralayan bu muhteşem turu sonlandırırken Face2Face Wax Museum’da, birçok ünlüye ait balmumu heykelleriyle, hatıra fotoğrafları çektirmeyi ve size bu unutulmaz deneyimi hatırlatacak hediyelik eşyalar almayı unutmayın.