Arama

Tarih ve Doğayla İç İçe At Safari

Alternatif turizm konusunda birçok seçeneği barındıran Antalya, dalış, kanyon turları, yamaç paraşütü, ATV, enduro gibi sayısız etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği aktivitelerden biri de at safari.   

Antalya’nın gözde turizm merkezlerinden Kaş, uzun yıllardır yerli ve yabancı turistler tarafından büyük ilgi gören bir etkinlikle gündeme geliyor. İlçedeki Antik Patara Plajı’nda kum, deniz ve güneş turizmine alternatif olarak düzenlenen at safarileri, turistlere unutamayacakları bir deneyim yaşatıyor.

Mavi ve Yeşil Bir Arada

At çiftliklerinde başlayan ve gidiş dönüş 14 kilometre süren tur esnasında, yerli ve yabancı turistler, önce atlarla tanıştırılıyor. Sonrasında kasklarını takarak, yardımcılar eşliğinde atlara biniyor. Önce Patara Mahallesi’nin kenarından geçilerek, yaklaşık 300 metre yükseklikten at üstünde deniz, Antik Patara Kenti ve doğa seyrediliyor. Ardından yine yeşilliklerin içerisinde yol alarak Patara Antik Kenti ‘ne iniliyor. At üzerinde antik kentin kenarından geçilerek dünyaca ünlü Patara Plajı’na iniliyor. Kendine güvenen ve adrenalinini artırmak isteyenler, plajda dalgaların arasında dörtnala atını sürebiliyor. Yine plajda gün batımı izlenerek enfes manzaralara şahit olunuyor. Ardından tur tamamlanarak gelinen yoldan dönüş başlıyor. Sabah ve akşam saatlerinde yapılan at safari, ortalama 2-2,5 saat süresince katılımcılara heyecanlı anlar yaşatıyor.