Arama

‘Sanat ve Kültür’ün Farklı Renkleri Antalya Kültür Sanat’ta

2015 yılından bu yana Antalya’ya hizmet veren ve kısa süre içerisinde kentin simge yapılarından biri haline gelen Antalya Kültür Sanat’ı daha yakından tanımaya ne dersiniz?

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Eğitim Araştırma ve Kültür Vakfı’nın, Antalya için yeni bir cazibe merkezi oluşturmak, hem Antalyalıları hem de kente gelen yerli ve yabancı konukları, sanatın ve kültürün farklı renkleriyle buluşturmak amacıyla kurduğu Antalya Kültür Sanat, ulusal ve uluslararası sergilere ev sahipliği yapıyor, yetişkin ve çocuklar için sanat eğitimleri veriyor; felsefeden edebiyata, sinemaya, gündeme ilişkin konferans ve panellere uzanan geniş  bir yelpazede kültür ve sanat etkinlikleri düzenliyor.

ATSO’nun Kente Armağanı

Şehrin tam kalbinde yer alan, merkezi konumuyla tüm Antalyalıların kolay erişim sağlayabileceği Antalya Kültür Sanat, mimari projesi Dr. Mimar Sinan Genim tarafından hazırlanan 5 katlı çağdaş bir binada hizmet veriyor. 3 büyük sergi salonu, oditoryum, farklı büyüklükte eğitim salonlarının yanı sıra giriş katında küçük bir kafe ile özgün hediyelik eşya ve Antalya’ya ilişkin kitapların satıldığı bir dükkânın da bulunduğu bina, farklılıkların uyumunu simgeleyen özgün cephesiyle açıldığı günden itibaren Antalyalıları ve kente gelen ziyaretçileri kültür ve sanatın farklı renkleri ile tanıştırıyor.

Antalya’nın İlk Sanal Sergisi Sanatseverlerle Buluştu

Pandemi döneminde alınan Covid-19 önlemleri nedeniyle geçici olarak kapalı olan Antalya Kültür Sanat, ‘Nisyân’ – Kadim Antalya’nın Güncel Portresi sergisine ev sahipliği yapıyor. Çalışmalarını kent ve çevre odağında sürdüren şehir plancısı, akademisyen, sanatçı Murat Germen’in objektifinden Antalya’ya bakan ve bugün yaşadığımız kenti anlamaya çalışan sergi, izleyicinin dikkatini kentin kadim zamanlardan bugüne taşınan emanetleri ile ‘bugünden geleceğe aktarmakta olduğumuz ihanetlerimize çekmeyi amaçlıyor. Antalya Kültür Sanat web sayfasında (www.antalyakultursanat.org.tr)  erişime açılan sergiye, https://www.sanaltur.tv/antalya-kultur-sanat/sergi-nisyan/ linkinden ulaşılabilir.