Arama

Saklıkent Sanatla Renklendi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Saklıkent Sanat Kampı’ adıyla düzenlediği ‘Kültür Sanat Çalıştayı’nda, sanatseverler 2 bin rakımlı Saklıkent’te, doğayla iç içe resim yaptı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından ‘Saklıkent Sanat Kampı’ Kültür Sanat Çalıştayı düzenlendi. Antalya’nın en önemli kış turizmi merkezlerinden Saklıkent Kayak Merkezi’nde sosyal mesafeli ve maskeli olarak düzenlenen çalıştayda, birbirinden renkli etkinlikler gerçekleşti. Proje Koordinatörlüğünü Doç. Dr. Mehmet Ali Eroğlu’nun yaptığı Saklıkent Sanat Kampı’nda, resim çalıştayı, kar heykel çalıştayı ve geleneksel sanat çalıştayı gerçekleştirildi. Çalıştaya katılanlar, bembeyaz karlar üzerinde atölye çalışmalarını yapmanın keyfini çıkardı.

Alternatif Turizm ve Sanatı Birlikte Gelişecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Doç. Dr. Önder Bilgin, “Başkanımız Muhittin Böcek’in talimatıyla hem Antalya’nın önemli değerlerinden Saklıkent’i tanıtmak hem de kültür sanat faaliyetlerine değer katmak için düzenlediğimiz çalıştay, sanatseverleri sevindirdi. Sanatla kültürle doğayla iç içe bir kamp oldu” dedi.

Resim Heykel ve Geleneksel Sanat Çalıştayı

Proje Koordinatörü Doç. Dr. Mehmet Ali Eroğlu ise, “Yaklaşık 150 kişilik katılımcı, karlar üzerinde sanatsal etkinlikte bulundu. Herkes için unutulmaz farklı bir sanatsal etkinlik oldu” diye konuştu.