Arama

Patara Kazı Başkanı Işık: “Hepinizi Bekliyoruz, Patara Bu Mevsimde Daha Güzel”

Patara Kazı Başkanı Prof. Dr. Havva İşkan Işık, sosyal medya hesabına yüklediği video ile, kış mevsiminde daha güzel olduğunu söylediği Patara Antik Kenti’ni ziyarete davet etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2020’yi ‘Patara Yılı’ ilan etmesiyle daha bilinir hale gelen Antalya’nın Kaş ilçesindeki antik kent, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ve hava koşulları nedeniyle sakin günler geçiriyor.

Patara Antik Kent’te sürdürülen kazı çalışmalarına başkanlık eden Işık, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, etkili olan kuvvetli rüzgar ve yağmurun ardından antik kentin göz kamaştırıcı bir hal aldığını belirterek, “Önce dinleyin lütfen doğanın sesini. Böyle zamanlarda insan bilmek istiyor aslında, ‘Binlerce yıllık tarih boyunca bu yürüdüğüm toprağın ve taşların üzerine kimler bastı ve kimler geçti?’ diye” ifadelerini kullandı. Patara’nın her haliyle çok güzel olduğunu anlatan ve tarihi mekanlar ile yağmur sularının altında kalan antik caddeyi gösteren Işık, “Hepinizi bekliyoruz, Patara bu mevsiminde daha güzel” çağrısı yaptı. Işık’ın paylaşımı birçok beğeni topladı.