Arama

Keşfet

Dünyaca ünlü yürüyüş rotaları, antik kentler, mavi turlar ve eşsiz plajlar sizi bekliyor.

Antalya’ya 90 km uzaklıktaki ilçenin yüzölçümü 1.253 km²’dir. Güneyinde Akdeniz, batısında Finike ilçesi, batı ve kuzeybatı yönünde ise Elmalı ilçesi bulunmaktadır. Türkiye’nin sebze ihtiyacının büyük bölümü Antalya’nın Kumluca ilçesinden sağlanmaktadır. 

İlçede ilk çağlardan bu yana birçok kavimin yaşadığı tahmin ediliyor olmasına rağmen kesin bir bilgiye rastlanılmamaktadır. Her ne kadar Antalya bölgesinin Anadolu Selçukluları tarafından Süleyman Şah zamanında alındığı bilinse de, Kumluca ve çevresinde Selçuklulardan kalma herhangi bir eser bulunmaz.

2019 verilerine göre nüfusu 70.423 olan ilçenin sahil şeridi ise 30 km’dir. Bu sahil şeridinde Adrasan ve Olympos plajlarında otel, motel, pansiyon ve restoranlar, binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. İlçede Olympos, Corydella, Rhodiapolis, İdebessiois, Gagae gibi önemli antik kentler bulunmaktadır. Özellikle, Olympos çok fazla yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir.

Siz de stresinizi ve negatif enerjinizi üzerinizden atıp, Kumluca’da doğanın ve bakir güzelliklerin tadını çıkarabilirsiniz.

Kumluca'da Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Gün boyunca devam eden farklı aktivite seçenekleri ile Kumluca’da olmanın keyfini çıkarın.