Arama

Keşfet

Turkuaz rengi sular, ünlü plajlar, yemyeşil doğal güzellikler ve renkli eğlence hayatı sizi bekliyor.


Antalya şehir merkezine yaklaşık 50 km uzaklıktaki Kemer ilçesi, Batı Torosların eteklerinde bulunmaktadır. 52 km kıyı şeridi boyunca uzanan Kemer’in en eski tarihi M.Ö. 690 yılına, yani Phaselis Antik Kenti’nin kuruluşuna dayanmaktadır. Beldibi, Göynük, Kiriş, Çamyuva, Beycik, Tekirova, Çıralı gibi yerleşim yerleri ile Antalya turizminde önemli bir destinasyon olan ilçe, 2019 verilerine göre 46.143 kişilik nüfusa sahip. 

Turkuaz suları, cennet koyları, mavi bayraklı plajları, çam ormanları ve tarihin izlerini süren görkemli kalıntıları ile dikkat çeken Kemer’in sualtı güzellikleri de görülmeye değer. Lüks otelleri ve tatil köyleri, ünlü restoranları, zengin alışveriş imkanları ve eğlenceli gece kulüpleri ile her yaştan misafirin ilgisini çeken ilçe, özellikle yaz aylarında yüz binlerce ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

Kemer’e Nasıl Gidilir?

Ulaşım kolaylığıyla tatil beldelerinin başını çeken Kemer, Antalya’ya yakın bir mesafede bulunmaktadır. İlçeye gelecek yerli ve yabancı turistler gerek yurt içinden, gerekse de yurt dışından direkt olarak Antalya’ya uçarak, buradan da 1 saatlik transfer sonrasında Kemer’e rahatça ulaşabilmektedir. Ayrıca özellikle yaz aylarında Kemer’e Türkiye’nin hemen her yerinden otobüs firmalarının düzenlediği seferlerde bulunmaktadır.

Kemer’e 40 km uzaklıkta bulunan Antalya’dan ise her 10 dakikada bir Kemer’e giden ilçe minibüsleri vardır. Tüm bunların dışında Antalya şehir merkezinden Kemer’e denizyoluyla 45 dakikalık bir yolculuk sonrasında da ulaşabilirsiniz.

Kemer'de Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Gün boyunca devam eden farklı aktivite seçenekleri ile Kemer’de olmanın keyfini çıkarın.