Arama

Hem Tatil Hem Spor: Golf Turizmi

Alternatif turizm etkinliklerinin en yaygın yapıldığı illerden Antalya, benzersiz iklimi ve coğrafyası sayesinde spor aktiviteleri ile de ön plana çıkıyor. Spor turizminde önemli bir destinasyon olan kentimiz, dünyaya tanıtımında büyük katkı sağlayan golf sayesinde her yıl yerli ve yabancı turistleri ağırlıyor. 

Turizmin on iki aya yayıldığı Antalya, eşsiz doğası, elverişli hava şartları, uygun coğrafi koşulları gibi sahip olduğu nice avantajlarla birçok farklı aktivitenin yapılmasına olanak veriyor. Serik ilçesindeki Belek beldesi, uluslararası standartlardaki sahaları ve nitelikli konaklama tesisleriyle, dünyanın birçok yerinden golf severi ağırlıyor. Ülkemizdeki tarihi 19. yüzyıla kadar uzansa da asıl popülaritesini son 30 yılda kazanan golf konusunda iddiasını kanıtlayan Belek, amatör ve profesyonel golfçülere eğlence, spor ve keyfi bir arada yaşatıyor.   

Coğrafi Güzellikleriyle Cezbediyor 

Dünya çapında önemli golf organizasyonlarının düzenlendiği Belek, golf arenasında adından övgüyle söz ettiriyor. 2008 yılında Uluslararası Golf Tur Operatörleri Birliği (IAGTO) tarafından  Avrupa’da Yılın En İyi Golf Bölgesi ödülüne layık görülen Belek’te, yıl içerisinde 50’nin üzerinde ulusal ve uluslararası düzeyde turnuva gerçekleşiyor.  Misafirlerin her türlü konforunun düşünüldüğü konaklama tesisleri, tasarım ve planlamada en ince detayların hakim olduğu golf sahaları ile dikkat çeken Belek, golf tutkunlarına doğa ile iç içe tatil ve spor imkanı sunuyor.