Arama

Eğitim

Kreş, üniversite, halk eğitimi ve sağlıklı yaşlanma eğitimi gibi konularda önemli bir merkez olan Antalya, bu konudaki yatırımları ile bir eğitim şehri olma yolunda hızla ilerliyor.

Eğitim

Antalya her ne kadar “deniz, güneş ve kum” ile özdeşleşmiş olsa da, eğitim konusunda yapmış olduğu yatırımlarla da adından sıkça söz ettirmektedir. Uluslararası standartlara sahip çağdaş eğitim kurumlarına sahip olan Antalya, temel okul eğitiminin yanı sıra, halk eğitimi ve sağlıklı yaşlanma eğitimi gibi konularda da yatırımlar yapmaktadır. Toplumun tüm kesimi için eğitim imkanları bulunan şehir, nitelikli yatırımlarla bu konuda da öncü olmaya devam etmektedir.

Eğitim Merkezleri

Eğitim ve bilimde öne çıkan Akdeniz Üniversitesi birçok alanda dünyaya başarısını kabul ettirerek Antalya’nın gururu olmuştur. Antalya’da 2’si devlet, 3’ü vakıf olmak üzere toplam 5 üniversite bulunmaktadır. Tıp Fakültesi başta olmak üzere mühendislik, mimarlık, fen bilimleri, iletişim, güzel sanatlar, hukuk, eğitim ve turizm ile ilgili bölümlerden her yıl binlerce mezun vermektedir. Antalya’da özellikle Rus çocukların temel eğitim gördüğü okulların yanı sıra, turizm sektörü için yabancı eleman yetiştiren turizm akademisi ile çeşitli meslek ve yabancı dil kursları bulunmaktadır.