Arama

Doğan Hızlan Kütüphanesi’nde Korona Tedbirli Güvenli Hizmet

Antalya Büyükşehir Belediyesi Doğan Hızlan Kütüphanesi, pandemi döneminde sosyal mesafe ve hijyen tedbirleri ile üst seviyede hizmet vermeye devam ediyor. 

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkalığı bünyesinde hizmet veren Doğan Hızlan Kütüphanesi, pandemi sürecinde alınan önlemler sayesinde, 65 bin kitaplık geniş koleksiyonu ve 32 bin üyesiyle Antalya’nın en gözde kütüphanesi olma vasfını koruyor. Kütüphane girişinde HES kodu uygulaması yürütülüyor, termal kameralı ateş ölçerle ziyaretçilerin ateş ve ziyaret saati kayıtları tutuluyor. Kitap ödünç almak isteyen vatandaşlar, tek kullanımlık eldiven kullanarak seçtikleri kitapları, sterilizasyon cihazını kullanarak alabiliyor. İade edilen kitaplar ise raflardaki yerlerini almadan önce tek tek sterilize ediliyor. Binaya Antalya Büyükşehir Belediyesi vektör mücadele ekibi tarafından aralıksız her gün dezenfeksiyon işlemi yapılıyor, kütüphanede sıhhi güvenliğin korunması için tüm önlemler alınıyor. 

65 Bin Kitaplık Koleksiyon 

Doğan Hızlan Kütüphanesi, 65 bin kitaplık geniş koleksiyonu ve 32 bin üyesi ile hizmet veriyor. 2020 yılında pandemi koşullarına rağmen 11 bin kitabın ödünç verildiği kütüphane, hafta içi her gün 10.00-16.00 saatleri arası hizmet veriyor.

E-Kitap Koleksiyonu 7/24 Kullanıma Açık

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Doğan Hızlan Kütüphanesi’nin resmi web adresleri üzerinden erişilebilen e-kitap kataloğu sayesinde telifli eserler, e-kitap formatında okuyucuların hizmetine sunuldu. Türkiye’nin en seçkin yayınevlerinden eserlerin yer aldığı binlerce e-kitaptan oluşan koleksiyon, okuyuculardan büyük ilgi görüyor. 

Çalışma Salonları Kapalı Bahçe Hizmette

Pandemi koşullarında alınan önlemler kapsamında çalışma salonları kapalı tutulan kütüphanenin bahçe bölümü, ders çalışmak isteyen öğrencilerin kullanımına açılarak açık havada güvenli çalışma alanı oluşturuldu. Öğrenciler, yeşillikler arasında açık havada ders çalışmanın tadını çıkarıyor.