Arama

Antalya’da Turizm Sektörü 2020 Deneyimleriyle 2021’e Hazır

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı, 2020 yılındaki deneyimleriyle 2021’e hazır olduklarını bildirdi. 

Yağcı, yaptığı açıklamada, Covid-19 nedeniyle seyahat sektörünün tarihin en büyük krizini yaşadığını belirtti. 

Türkiye’nin ülkelere kıyasla bu krizi daha az zararla kapattığını belirten Yağcı, “Daha önce yaşanmış krizlerden edinilmiş birikim ve deneyimlerin yanında böyle dönemlerde daha da önem kazanan kamu yönetimli iş birliği de önemli rol oynadı. Bu deneyim ve birikimlerimiz 2021 yılı için de yol gösterici rehberimiz olacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Uyumlu ve tutarlı seyahat protokollerinin, seyahate duyulan güveni yeniden kazanmak ve turizmi yeniden hareketlendirmek için çok önemli olduğunu belirten Yağcı, son aylarda kamu ve özel sektör paydaşlarıyla turizmi tüm planların bir parçası haline getirdiklerini belirtti.

 “Antalya, öncülük etti.”

Antalya’nın güvenli seyahatin mümkün olduğunu tüm dünyaya gösterdiğine dikkat çeken Yağcı, “Antalya her zaman olduğu gibi bu zor dönemde de turizmin yeniden başlamasına dünyada öncülük etti. Kendi rakiplerine kıyasla çok daha fazla misafiri ağırladı.” ifadelerini kullandı. 

Etiketler: