Arama

Alışveriş

Doğal güzellikleri ve tarihi yapıları ile eşsiz bir güzelliğe sahip olan Antalya, alışveriş tutkunlarına da fırsatlarla dolu bir dünya sunuyor.

Alışveriş Merkezleri

Yüzlerce marka ve binlerce çeşitle yılın 365 günü kesintisiz alışveriş keyfi sunan Antalya, Türkiye’nin ve dünyanın en tanınmış mağazalarının bulunduğu alışveriş merkezleri ile dikkat çekiyor. Ünlü markaların ürünlerini alışveriş tutkunları ile buluşturan başlıca alışveriş merkezleri arasında ise Agora, Terracity, MarkAntalya, 5M Migros, Mall of Antalya, Deepo Outlet, Özdilek, Erasta ve Shemall gibi seçenekler yer alıyor. Siz de modayı yakından takip ediyor ve alışveriş benim için bir tutku diyorsanız, Antalya’dan gardolabınıza yepyeni parçalar ekleyebilirsiniz.

Yerel Pazarlar

Asırlardır üreticilerle tüketicilerin buluşma noktası olan pazarlar, bölgenin kültürü ve bölgedeki insanların tüketim alışkanları hakkında önemli ipuçları verir. Antalya, şehrin dört bir yanına yayılan yerel pazarları ile bu nostaljik geleneğin yaşatıldığı şehirlerden birisidir. Türkiye’de sebze ve meyvenin en çok üretildiği şehirlerden biri olan Antalya, yerel pazarlar konusunda da oldukça şanslı. Şehirde bulunan yerel pazarlarda taptaze sebze ve meyveler bulmak mümkün. Yerel lezzetlerden tekstil ürünlerine, hediyelik eşyalardan antika eşyalara kadar birçok ürün çeşitliliği olan pazarlar, haftanın belirli günlerinde farklı lokasyonlarda kuruluyor.

Hediyelik Eşya

Deniz, kum ve güneş denince akla ilk gelen yerler arasında olan Antalya, yerel lezzetleri ve alışveriş imkanlarıyla da oldukça ünlü. Hediyelik eşya olarak çok özgün şeylere rastlayabileceğiniz Antalya’da, alışveriş yapabileceğiniz yerlerin sayısı da bir hayli fazla. Bunların başında ise Kaleiçi’nin tarihi atmosferindeki hediyelik eşya dükkanları geliyor. İnce işçilikle dokunan kilimlerden evlerinize renk katacak el emeği çini sarkıtlara, otantik takılardan deri ürünlere kadar birçok zenginliğe sahip olan şehrin dört bir yanı, özgün hediyelik eşya fırsatları ile dolu.